İletişim: 0507 883 60 96

İzmir İlaçlama Firması

İzmir'de en iyi böcek ilaçlama firması.

İzmir Dezenfeksiyon Hizmeti

izmir dezenfeksiyon hizmeti

İzmir dezenfeksiyon hizmeti hakkında kafanızda oluşan tüm sorulara bu sayfada cevap bulacaksınız. Ev, ofis, fabrika dezenfeksiyon hizmetleri nedir? Korona virüs (covid-19) salgını ile artan dezenfeksiyon uygulamaları hakkında bir çoğumuz bu konuda bilgi sahibi değiliz. Bu süreçte insanların kafası oldukça karıştı, evime ve iş yerime dezenfeksiyon hizmeti yaptırmalı mıyım? Bu yazımız soru cevap niteliğinde olup, dezenfeksiyon uygulamaları hakkındaki sorularınıza olabildiğince yanıt vermeye çalışacağız. Cevap bulamadığınız sorularınız olursa sayfanın altındaki yorum kısmından bize sorabilir, veya 0507 883 60 96 numaradan mesaj ve arama yapıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

İzmir Dezenfeksiyon Hizmeti Zararlı mıdır?

Bu sorunun cevabı görecelidir. Bu sorunun yanıtından önce Dezenfeksiyon nedir? sorusunun cevabını verelim. Dezenfeksiyon cansız yüzeylerdeki virüs, bakteri spor gibi mikroorganizmaların hastalıklara neden olmaması için temizlenmesidir. Eğer dezenfeksiyon hizmetini alacağınız kişiler yetkili firma değilse zararlı olabilir. Bu sorunun en net cevabı ise, bu kişilerin yapacağı dezenfeksiyon uygulamasının kesinlikle faydası olmayacaktır.

İzmir dezenfeksiyon hizmeti sağlık bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, ruhsatlı İzmir dezenfeksiyon firmaları tarafından uygulanmalıdır. Dezenfeksiyon uygulamaları için kullanılan dezenfektanlar “Biyosidal ürün” kapsamında kimyasal ilaçlardır. Yani bakanlık tarafından yetkilendirilmiş Biyosidal ürün uygulama belgesi verilmiş firma ve kişilerin yapacağı uygulama kesinlikle zararlı değildir.

İzmir dezenfeksiyon hizmeti

İzmir Dezenfeksiyon Hizmetinin Faydaları Nelerdir?

Yukarıda belirttiğimiz gibi bu dezenfeksiyon uygulaması yapan kişiler profesyonel ilaçlama firmaları ise evet faydalıdır. Hatta yaşamış olduğumuz korona virüs salgını sürecinde dezenfekte işlemi zaruridir. Uzun yıllardan beri dezenfeksiyon hizmetleri rutin olarak birçok alanda yapılmaktadır. Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınına kadar çoğu insanın bilmediği ama hayati önem taşıyan periyodik dezenfeksiyon uygulamalarını aşağıda listeledik.

  • Hastane, sağlık kurumu dezenfeksiyonu
  • Araç gereç dezenfeksiyonu
  • İçme suyu depoları dezenfeksiyonu
  • Havuz dezenfeksiyonu
  • Gıda üretim alanları ve depo dezenfeksiyonu

Bu dezenfeksiyon uygulamalarının genel nedeni tarihte yaşanmış ve milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine sebep olan salgın hastalıklardır. Bu salgın hastalıklar konusunda daha detaylı bilgi için, Vikipedi sitesinin Salgınlar Listesi sayfasını inceleyebilirsiniz. Sonuç olarak İzmir dezenfeksiyon hizmeti, sağlığımızı tehdit eden virüs, bakteri, mantar gibi mikroorganizma oluşumuna karşı hayati önem taşımaktadır. İzmir ilaçlama şirketlerine yaptıracağınız profesyonel dezenfeksiyon uygulaması sağlığınız için faydalı olacaktır.

İzmir”de Dezenfeksiyon Hizmetlerimiz

Özellikle korona virüs için yaptığımız İzmir’de dezenfeksiyon uygulamalarını, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) onaylı ithal en iyi dezenfektanlar ile yapıyoruz. Yüksek düzey dezenfeksiyon uygulaması sayesinde yaşam ve çalışma alanlarımızdaki virüs, mantar, bakteri, spor gibi mikroorganizmaları temizliyoruz.

Kullandığımız dezenfektanların içeriğinde hidrojen peroksit ve gümüş tanecikleri bulunmaktadır. Nano boyutlardaki bu gümüş tanecikleri uygulandıkları yüzeydeki virüs, bakteri gibi mikroorganizmaları içine çekerek yok eder. Hidrojen peroksit tıbbi alanlardaki araç gereç dezenfeksiyonunda sıkça kullanılan dezenfektanların içeriğinde bulunur. Tıbbi alanda dezenfeksiyon uygulamalarında kullanılan dezenfektanlar ve hidrojen peroksit ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Böylece hidrojen peroksit ve nano gümüş teknolojisiyle birleşen dezenfektanlar ile kesin çözümler sunuyoruz.

İzmir”de Dezenfeksiyon Uygulama Alanlarımız

İzmir”de dezenfeksiyon hizmeti verdiğimiz başlıca çalışma ve yaşam alanlarımızın listesi.

İzmir Dezenfeksiyon Hizmeti Yöntemleri

Yukarıda bahsettiğimiz dezenfeksiyon uygulaması yaptığımız alanlarda, ortam dezenfeksiyonu ve çoğunlukla yüzey dezenfeksiyonu hizmeti veriyoruz. Korona virüsü havada asılı kalmadığı için en etkili dezenfeksiyon yöntemi, yüzey dezenfeksiyonu uygulamasıdır. Bu uygulamayla dezenfekte edilen alanda var olan virüs ve bakteriler 10 dakika içinde yok olacaktır. Bizim gibi diğer İzmir dezenfeksiyon şirketleri sıklıkla yüzey dezenfeksiyonu uygulaması yapmaktadır. Pulverizatör ile spreyleme yöntemiyle kısa sürede etkili dezenfeksiyon sonuçları alınmaktadır. İzmir’de profesyonel ev, ofis, iş yeri, fabrikalar dezenfeksiyonu hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Dezenfeksiyon Hizmeti Hakkında, Soru ve Cevapları

İzmir’de dezenfeksiyon uygulaması için bizi arayan müşterilerimizden sıkça aldığımız sorulara burada cevaplarını yazacağız. Eğer sizlerinde dezenfeksiyon uygulamasıyla alakalı sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

  • Ev, ofis, fabrika vs dezenfeksiyonu fiyatları ne kadar? Dezenfeksiyon uygulama fiyatlarımız 100 TL den başlamaktadır, uygulama yapılacak alanın metrajına göre net rakamı telefonla öğrenebilirsiniz.
  • Dezenfeksiyon uygulaması ne kadar sürer? 100 m² alan 15 dakika gibi sürede biter.
  • Dezenfeksiyon uygulaması ne kadar süre etki eder? Normal dezenfeksiyon uygulamalarında kullandığımız dezenfektanlar 15 gün etki gösterir. Ancak korona virüs bulaşıcılık oranı dikkate alındığında en fazla haftada bir olarak periyodik olarak yapılmasını öneriyoruz. Dezenfeksiyon uygulamasını yaptığımız birçok işletmeye iki günde bir, haftada bir olarak dezenfeksiyon yapmaktayız.
  • Dezenfeksiyon uygulaması yapılan alana ne zaman girebiliriz? Yüzey dezenfeksiyonu yapıldığında bronşit gibi kronik solunum rahatsızlığınız yoksa alanı terk etmenize gerek yok. Ortam dezenfeksiyonu yapılırsa 1 saat kadar uygulama yapılan alan havalandırılır, daha sonra girebilirsiniz. Nadir olarak gözlerde hafif yanma ve öksürük yapabilir. Uygulamayı yapacak personel size gerekli bilgileri ve uyarıları soracaktır.
  • Dezenfeksiyon uygulaması haşere ve böceklere etki edermi? Hayır etmez. Kontrol ilaçlama firması olarak hem dezenfeksiyon hem haşere ilaçlama hizmetini almanızı tavsiye ediyoruz. Bunun en önemli nedeni haşereler birçok virüs, bakteri ve mikrobun mekanik taşıyıcısıdır. Örnek olarak pire veba bir ise tifüs salgınına neden olmuştur. Milyonlarca insanın ölümüne neden olan bu salgın hastalıklar bu haşerelerle yayılmıştır.

İzmir dezenfeksiyon hizmeti hakkında yazımıza burada son veriyoruz. Düşüncelerinizi ve sorularınızı çekinmeden bize sorabilirsiniz. 

İzmir Dezenfeksiyon Hizmeti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
Mesajınızı bırakınız
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?